Wymiana portów w laptopie

Wymiana portów w laptopie Wrocław

W naprawlapka.pl dokonujemy następujących wymian portów w laptopie:

  • Wymiana gniazda zasilania
  • Wymiana gniazda USB
  • Wymiana gniazda audio
  • Wymiana gniazda ethernet, lan
  • Wymiana gniazda słuchawkowego
  • Wymiana gniazda HDMI
  • Wymiana innych gniazd

Zleć naprawę portu w swoim laptopie:

Laptopy w zasadzie od początku ich powstania wyposażane są w różnego rodzaju porty lub złącza, które znacznie rozszerzają możliwości ich działania. Wraz z rozwojem coraz nowocześniejszych technologii i ulepszania płyt głównych były coraz bardziej rozwijane i umożliwiały podłączenie wielu dodatkowych urządzeń. Porty i złącza w laptopach umożliwiają np. podłączenie do sieci Internetowej, podpięcie dodatkowych urządzeń wyjścia (drukarki, myszki, dodatkowe monitory czy głośniki) lub podłączenie zewnętrznych pamięci takich jak np. pendrive. W obecnych czasach pomimo doskonałego rozwoju sieci Bluetooth oraz sieci bezprzewodowej WI-FI wiele osób wciąż nie rezygnuje ze standardowych kablowych połączeń i w dalszym ciągu korzysta z wielu portów w swoim urządzeniu.

W zależności od półki cenowej i modelu laptopa znajdziemy w nich wiele rodzajów portów. Najczęściej spotkać się można z kilkoma portami USB (różnego typu), złączem zasilania, gniazdem słuchawkowym, portem HDMI lub COM oraz portem sieci Ethernet. W bardziej zaawansowanych i droższych urządzeniach znajdziemy również czytniki kart pamięci SD oraz wiele innych. Jak już wspomnieliśmy porty i złącza w laptopie umożliwiają podpięcie szeregu dodatkowych urządzeń. Co jednak, gdy dojdzie do ich awarii ?

Porty w laptopach najczęściej wlutowane są bezpośrednio w płytę główną. W przypadku ich awarii lub uszkodzenia najczęściej dokonuje się ich wymiany, która polega na wylutowaniu uszkodzonego gniazda i wlutowaniu nowego. W naszym serwisie dokonujemy napraw i wymian portów, zarówno tych popularnych takich jak USB czy HDMI, jak i rzadziej spotykanych.

Wymiana portu USB w laptopie

W naszym serwisie oferujemy wymianę portu USB w laptopie na całkowicie nowy, cechujący się najwyższą jakością wykonania. Port USB (uniwersalna magistrala szeregowa) to najpopularniejsze złącze typu Plug and Play. Umożliwia podłączenie do laptopów wielu urządzeń, z których korzystamy na co dzień. Do tej grupy zaliczyć można myszki, klawiatury, stacje dysków czy pamięć zewnętrzną. Ponadto, porty USB umożliwiają podłączenie smartfona i przesłanie danych. W znacznej większości przypadków konfiguracja i instalacja urządzeń USB przebiega w pełni automatycznie i nie potrzebna jest instalacja dodatkowych sterowników. 
Jeżeli zauważysz, że twój port nie działa prawidłowo lub jego działanie jest w jakiś sposób zakłócone, to prawdopodobnie doszło do jego uszkodzenia. Uszkodzenie portu USB jest najczęściej mechaniczne. Niepoprawne ułożenie kabla, wciskanie złej końcówki “na siłę” lub szarpnięcie kablem to najczęstsze powody występowania usterek portów USB. Wymiana portu w USB w laptopie to nierzadka usterka, która spotyka wiele urządzeń, niezależnie od modelu czy marki. Ile kosztuje wymiana gniazda USB?

wymiana gniazda USB w laptopie Wrocław
Wymiana gniazda USB

Wymiana gniazda USB w laptopie - cena i czas naprawy

Cena za wymianę gniazda w USB w laptopie wynosi od 150 zł i jest uzależniona od stopnia uszkodzenia portu. Są sytuacje, w których wymiana całego gniazda nie jest konieczna. Jednak dopiero po dokładnych oględzinach urządzenia jesteśmy w stanie ocenić powstałe szkody. W razie wątpliwości lub dodatkowych pytań - serdecznie zapraszamy do kontaktu. W naszym serwisie w szybki i sprawny sposób poradzimy sobie naprawą gniazda USB i sprawimy, że korzystanie z urządzenia znów będzie w pełni satysfakcjonujące. Zapraszamy!

Wymiana gniazda zasilania w laptopie

Wymiana gniazda zasilania w laptopie to kolejna z napraw, którą często wykonujemy w naszym serwisie. Najczęstszymi powodami uszkodzenia tego elementu jest niewłaściwe użytkowanie kabla oraz zasilacza, które powoduje uszkodzenie gniazda. Złe ułożenie kabla lub jego naprężenie może uszkodzić port tak samo, jak częste korzystanie z nieoryginalnych ładowarek. Wymiana gniazda zasilania w laptopie jest konieczna w sytuacji, gdy laptop nie ładuje się lub proces ładowania jest przerywany w momencie poruszania kablem w gnieździe. W takim wypadku gniazdo najczęściej wymaga naprawy lub wymiany na nowe. Ile kosztuje wymiana wymiana gniazda zasilania w laptopie ?

Wymiana gniazda zasilania w laptopie cena

Koszt wymiany gniazda zasilania w laptopie wynosi od 150 zł i jest uzależniony od stopnia zaawansowania danego uszkodzenia. Jeżeli nie wiesz, z jakim problemem zmaga się twoje urządzenie lub potrzebujesz więcej informacji, to serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym serwisem poprzez podany numer telefonu lub formularz na naszej stronie. Pomożemy! :)