Naprawa zalanego laptopa

naprawa zalanego laptopa - serwis laptopów Wrocław

Zleć naprawę zalanego laptopa:

Z całą pewnością zalanie laptopa, to sytuacja, która spotyka bardzo wielu użytkowników. W dzisiejszych czasach, laptopy stają się naszymi nieodłącznymi towarzyszami. Korzystamy z nich zarówno w pracy, w domu, jak i w podróży. Z pewnością nie raz zdarzyło Ci się trzymać w pobliżu swojego komputera kawę, sok lub inny napój wyskokowy. No bo kto z nas tego nie robi ? Mimo częstych ostrzeżeń o bardzo dużej wrażliwości elektroniki na ciecz, niewielu odmawia sobie przyjemności spożywania różnych napojów, ryzykując zalanie laptopa. Niestety, wtedy najczęściej wystarczy chwila naszej nieuwagi i cała zawartość szklanki ląduje na klawiaturze. W takiej sytuacji należy działać szybko, by zminimalizować szkody, wywołane przez wodę, a następnie powinniśmy oddać sprzęt do profesjonalnego serwisu komputerowego. Należy mieć na uwadze, że próba samodzielnego wysuszenia lub naprawy laptopa po zalaniu może skutkować znacznie większym uszkodzeniem całego urządzenia. 
Naprawa laptopa po zalaniu jest jedną z najczęściej wykonywanych napraw. Dziś postaramy się opisać jak wygląda proces naprawy w naszym serwisie. Dowiesz się również, jak działać w przypadku zalania laptopa.

Zalany laptop - co dalej ?

W pierwszych chwilach po zalaniu laptopa należy zachować zimną krew i natychmiast zacząć działać. Jest to szczególnie istotne ponieważ zbędna zwłoka sprawia, że woda przedostaje się w najdalsze zakamarki wnętrza obudowy.

1. Odetnij zasilanie i wyłącz urządzenie.
Pierwszym krokiem który należy wykonać jest natychmiastowe odcięcie zasilania. Woda, jak i inne ciecze bardzo szybko powodują zwarcia, a te są bardzo niebezpieczne zarówno dla użytkowników jak i dla laptopów. Urządzenie należy wyłączyć ręcznie przy pomocy przycisku.

2. Wyjmij baterię
W miarę możliwości wyjmij baterię laptopa, jeżeli nie wiesz jak to zrobić, przejdź do kroku trzeciego. Odłącz również wszystkie urządzenia zewnętrzne (drukarki, dyski, czy karty sieciowe)

3. Odwróć laptopa klawiaturą do dołu.
W przypadku wylania cieczy na klawiaturę otwórz i odwróć laptopa do góry nogami, tak by ciecz mogła wyciekać wszelkimi możliwymi kanałami. Dzięki temu zminimalizujemy ryzyko przedostania się cieczy do dalszych części płyty głównej. Pamiętaj, aby nie próbować uruchamiać laptopa!

4. Oddaj laptopa do serwisu
W ostatnim kroku należy oddać laptopa do serwisu, który sprawdzi szkody wyrządzone przez ciecz. Naprawa zalanego laptopa powinna być przeprowadzona wyłącznie w profesjonalnym serwisie komputerowym. Tylko specjalista jest w stanie ocenić szkody, które wyrządziła ciecz. Należy mieć na uwadze, że laptop po zalaniu, może przestać działać w każdej chwili.

płyta główna po zalaniu - serwis laptopów Wrocław
Płyta główna po zalaniu

Naprawa zalanego laptopa w naprawLapka.pl

W naprawLapka.pl usługa naprawy laptopa po zalaniu obejmuje diagnostykę urządzenia oraz ocenę szkód powstałych po zalaniu. W tym celu demontujemy płytę główną, klawiaturę, touchpad oraz inne podzespoły. Następnie płyta jest przez nas myta przy użyciu specjalnych środków zapobiegających korozji. Po dokładnym wysuszeniu dokonujemy pomiaru napięć na płycie oraz oględzin płyty przy użyciu zaawansowanego mikroskopu. Po naprawie laptopa po zalaniu uruchamiamy urządzenie i dokonujemy ostatniej diagnostyki przed zwróceniem sprzętu do klienta. Naprawa zalanego laptopa trwa od jednego do kilku dni i jest zależna od powstałych uszkodzeń.

Ile kosztuje naprawa zalanego laptopa?

Koszt naprawy zalanego laptopa jest zależy od rodzaju powstałych szkód i ilości zniszczeń jakie wywołała ciecz. Ceny w naszym serwisie zaczynają się od 150 zł i obejmują dokładne wysuszenie laptopa, usunięcie korozji oraz naprawę i wymianę uszkodzonych części