Wymiana matrycy w laptopie

wymiana matrycy w laptopie - serwis laptopów Wrocław

Zleć wymianę matrycy w swoim laptopie:


W naszym serwisie laptopów we Wrocławiu nierzadko przychodzi nam mierzyć się z wymianą matrycy w laptopie. Matryca stanowi jedno z najdelikatniejszych podzespołów, które odpowiada za szereg funkcji urządzenia. Zapewnia poprawne działanie wyświetlacza oraz wszystkich podzespołów umieszczonych wewnątrz ekranu. Z tego powodu jej uszkodzenie często uniemożliwia bezproblemowe korzystanie z laptopa. Matryca jest równocześnie bardzo delikatna oraz w przypadku droższych urządzeń, dość kosztowna w wymianie, dlatego każdy właściciel laptopa powinien szczególnie zadbać o jej ochronę przed przypadkowymi uszkodzeniami. Do uszkodzeń matrycy najczęściej dochodzi przez nieuwagę użytkownika lub nieszczęśliwy wypadek. Poniżej przedstawiamy najczęstsze przyczyny uszkodzenia matrycy w laptopie oraz objawy, które występują.

Najczęstszymi powodami uszkodzenia matrycy są:
- upuszczenie laptopa na twardą powierzchnię,
- zalanie laptopa cieczą,
- upuszczenie przedmiotu na pokrywę wyświetlacza,
- stłuczenie matrycy poprzez nieprawidłowe zamknięcie pokrywy (np. z jakimś przedmiotem w środku).

Większość z wyżej wymienionych sytuacji powoduje uszkodzenie mechaniczne i konieczność wymiany matrycy w laptopie. Ze względu na skomplikowaną budowę matrycy bardzo rzadko dokonuje się jej naprawy.

Objawy uszkodzonej matrycy to najczęściej:
- migotania ekranu, zanikanie lub całkowity brak obrazu,
- występowanie białego lub czarnego ekranu,
- brak podświetlenia ekranu,
- przebarwienia na ekranie,
- występowanie pasków,
- występowanie uszkodzonych, pojedynczych pikseli, świecących cały czas tą samą barwą

Jeżeli zauważysz u siebie wyżej wymienione objawy, to prawdopodobnie doszło do uszkodzenia matrycy w twoim urządzeniu. Częstym przypadkiem jest również uszkodzenie samej taśmy matrycy, które opisaliśmy poniżej.

taśma matrycy - serwis laptopów Wrocław
Taśma matrycy

Uszkodzona taśma matrycy - objawy

Bywa, że uszkodzeniu ulega sama taśma sygnałowa matrycy. Jest to wiązka przewodów która odpowiada ona za prawidłową komunikację płyty głównej oraz ekranu. Ponadto, taśma odpowiada również za komunikację z urządzeniami i podzespołami umieszczonymi w ekranie laptopa, takimi jak kamery lub mikrofony. Tak samo jak w przypadku uszkodzenia matrycy, uszkodzenie taśmy może być wywołane przez szereg czynników mających związek z uszkodzeniami mechanicznymi lub zalaniem urządzenia. Do powodów uszkodzeń taśmy matrycy można również zaliczyć częste poruszanie pokrywą laptopa - ciągłe naprężanie umieszczonej w zawiasach wiązki może spowodować zerwanie lub uszkodzenie taśmy. Uszkodzenie taśmy matrycy nierzadko łączy się także z uszkodzeniem zawiasów obudowy laptopa. 

Najczęstszymi objawami uszkodzenia taśmy matrycy są:
- zanikanie obrazu pojawiające się podczas poruszania pokrywą laptopa,
- całkowity brak obrazu,
- nieprawidłowe działanie kamery lub mocne zniekształcenia obrazu,
- występowanie pasków na ekranie,
- zmiany kolorystyczne,
- problemy z działaniem mikrofonu.

W przypadku uszkodzenia taśmy sygnałowej matrycy dokonujemy wymiany na nową. Jeżeli nie wiesz czy w twoim urządzeniu doszło do uszkodzenia taśmy lub całej matrycy - zapraszamy do nas na bezpłatną diagnozę twojego urządzenia. Wymianę taśmy matrycy przeprowadzamy w naszym serwisie laptopów we Wrocławiu. Ponadto, realizujemy usługi z zakresu napraw obudowy, płyt głównych oraz wymiany portów i gniazd zasilania. 

Ile kosztuje wymiana matrycy w laptopie ?

Koszt wymiany matrycy w laptopie jest zależny od modelu i marki urządzenia. Ceny za samą matrycę wahają się od 300 zł.

Ile Trwa wymiana matrycy w laptopie ?

W zdecydowanej większości przypadków wymianę taśmy lepiej poświęcić specjalistom, którzy posiadają wiedzę, doświadczenie oraz odpowiednie umiejętności. Pewnie zastanawiasz się ile trwa wymiana matrycy w laptopie. Wymiana matrycy lub taśmy matrycy w naszym serwisie przebiega szybko, sprawnie i z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa. Wymiana matrycy w laptopie w naszym serwisie trwa zazwyczaj do 30 minut, więc odbiór urządzenia jest możliwy jeszcze tego samego dnia. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług #door2door, gdzie sami odbierzemy od Ciebie urządzenie i zwrócimy zaraz po naprawie.