Przyspieszenie komputera, laptopa

Pamięci ram

Skontaktuj się z nami, aby przyśpieszyć Twojego laptopa:

Laptopy oraz komputery stacjonarne to urządzenia, które są ulepszane i unowocześniane z roku na rok. Wszystko po to, aby były coraz szybsze, mocniejsze oraz coraz bardziej odpowiadały wymaganiom stawianym przez użytkowników. Urządzenia te wykorzystywane są przez nas w wielu sferach życia. Służą nam do pracy, gdzie często korzystamy z zaawansowanych programów, wymagających dobrej karty graficznej, dużej ilości pamięci i szybkiego dysku, a także do gier komputerowych oraz nauki. Niestety po kilku latach użytkowania wydajność laptopów zauważalnie się zmniejsza. Użytkownicy zgłaszają, że ich komputery działają coraz wolniej - zacinają się, wykonywanie poleceń zajmuje sporą ilość czasu, a programy zaczynają uruchamiać się z coraz większym opóźnieniem. Sytuacja ta dotyczy zarówno laptopów budżetowych zakupionych w marketach z systemem operacyjnym Windows, jak i droższych modeli, choć te odnotowują zdecydowanie dłuższy czas wydajnej pracy z uwagi na zastosowane, mocniejsze podzespoły.

Z pewnością wielu z was spowolnienie laptopa daje się mocno we znaki. Nic zatem dziwnego, że po kilku latach użytkowania marzy nam się nowy sprzęt, który będzie spełniał wymagania stawiane przez zaawansowane programy lub najnowsze gry komputerowe. Czy zakup nowego urządzenia to jedyne wyjście z tej sytuacji? Na szczęście nie, przyśpieszenie laptopów i komputerów jest jak najbardziej możliwe, ale zanim przejdziemy do sposobów jak przyspieszyć komputer, to spójrzmy najpierw na przyczyny obniżenia wydajności.

Spowolnienie pracy komputera - przyczyny

Po kilku latach użytkowania laptopy i komputery zauważalnie spowalniają swoją pracę obniżając tym swoją wydajność. Przeważnie dzieje się tak z kilku powodów:

- zbyt duże nagromadzenie danych na dysku,
- uszkodzenie dysku twardego,
- za mała ilość pamięci RAM,
- stary typ dysku (najczęściej przestarzałe HDD),
- brak odpowiedniej wydajności chłodzenia i przegrzewanie się urządzenia (np. z powodu zalegającego kurzu),
- nieaktualne oprogramowanie,
- wiele programów działających w tle, które zużywają duże ilości pamięci,
- wirusy i programy szpiegujące.

Jak przyspieszyć laptopa? - podpowiadamy

Poniżej przygotowaliśmy dla was listę najpopularniejszych usług, które stanowczo wpływają na wydajność i przyspieszenie laptopa lub komputera stacjonarnego:

1. Dołożenie lub wymiana pamięci RAM w laptopie
Jest to podstawowy zabieg który bezpośrednio przyczynia się do przyspieszenia laptopa lub komputera. Pamięć RAM (Random-Access Memory) odpowiada za szybkość wykonywania poleceń, co bezpośrednio przekłada się na komfort użytkowania. Wpływa na wydajność podczas grania w gry komputerowe, pracę z programami lub w trakcie przeglądania stron internetowych. Pamięć ta działa na zasadzie przechowywania danych, które są potrzebne urządzeniu do obsługiwania programów w czasie rzeczywistym i do wszystkich bieżących operacji. Dane z pamięci RAM zostają zwolnione wraz z zamknięciem programu. Zatem im więcej użytkownik chce otworzyć programów jednocześnie, tym więcej potrzebuje pamięci RAM. Wymiana pamięci ram w laptopie nie jest skomplikowana, jednak z uwagi na częstą konieczność zdjęcia obudowy i ryzyka uszkodzenia slotów pamięci i innych podzespołów na płycie warto zlecić wymianę naszym specjalistom.

2. Wymiana dysku twardego
Wymiana dysku na nowszej generacji z pewnością pozytywnie i zauważalnie wpłynie na pracę waszego urządzenia. Jednym z powodów powolnej pracy laptopów i komputerów są przestarzałe dyski w technologii HDD. Nasz serwis oferuje przejście na najnowsze dyski SSD oraz na M.2 lub M.2 NVMe, które zdecydowanie usprawnią pracę waszych urządzeń. Dysk M.2 NVMe najnowszej generacji jest aż 16x szybszy od standardowego dysku HDD. Zleć wymianę dysku naszym specjalistom korzystając z naszego prostego formularza kontaktowego.

3. Konserwacja i czyszczenie układu chłodzenia
Trzecią usługą jaką wykonujemy w celu usprawnienia prędkości laptopów i komputerów stacjonarnych jest renowacja lub wzmocnienie układu chłodzenia. System chłodzenia jest jednym z najważniejszych układów w urządzeniach. W przypadku gromadzenia się większej ilości kurzu system nie jest w stanie odpowiednio chłodzić urządzenie co w konsekwencji prowadzi do jego przegrzewania się.. Problem ten występuje częściej w laptopach z uwagi na ich szczelną, zamkniętą obudowę. Przypominamy również, że stawianie włączonego urządzenia na kocach lub kołdrach skutecznie zmniejsza swobodny przepływ powietrza co prowadzi do przegrzewania się.


W naszym serwisie oferujemy kompleksowy serwis układu chłodzenia w laptopie. Oferujemy między innymi:

wymianę termopadów z sekcji zasilania CPU, GPU oraz pamięci VRAM na najwyższej przewodności cieplnej dostępnej na rynku,
dokładne oczyszczenie urządzenia z kurzu i brudu,
wymiana past termoprzewodzących,
zmiana układu chłodzenia na ciekły metal.

4. Czyszczenie i konserwacja dysku twardego
Czyszczenie dysku ze zbędnych danych może znacznie polepszyć pracę komputerów. Warto wiedzieć, że wiele dostępnych programów do defragmentacji i czyszczenia dysków nie są w stanie w pełni oczyścić dysku ze starych danych. W naszym serwisie oferujemy kompleksowe formatowanie dysków wraz z pełną konserwacją, która zapewni długą wydajność waszych dysków twardych. Zapraszamy do kontaktu!

Dodatkowe usługi oferowane w naszym serwisie

Nasz serwis laptopów i komputerów oferuje szerokie doradztwo oraz usługi z zakresu przyspieszania waszych urządzeń. Wychodzimy z założenia, że zamiast kupować nowe urządzenia warto zainwestować w nowe podzespoły, które sprawią, że laptopy i komputery zyskają drugie życie i nie będą wymagały wymiany na nowe. Poza wymianą podzespołów oferujemy także oklejanie laptopów, tak by wyglądały jak dopiero wyjęte z pudełka :) Doradzamy przy wyborze podzespołów! Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług #door2door!