Naprawa płyt głównych

naprawa płyt głównych - serwis laptopów Wrocław

Zleć naprawę płyty głównej:

Płyty główne w laptopach i komputerach stanowią prawdziwe serca tych urządzeń. Są odpowiedzialne za praktycznie każdą wykonywaną pracę laptopa. To dzięki nim laptop działa poprawnie, szybko i bezproblemowo. Nie zdziwi zatem nikogo fakt, że każde najmniejsze uszkodzenie tak ważnego elementu będzie skutkowało pogorszeniem pracy urządzenia lub jego całkowitą awarią. Serwis płyt głównych powinien być przeprowadzony przez specjalistę, który posiada odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie w wykonywaniu tego typu napraw.

Naprawa płyty głównej - kiedy jest konieczna ?

Naprawa płyty głównej jest konieczna w przypadku wystąpienia błędów i usterek związanych z działaniem płyty głównej. Usterek płyt głównych może być bardzo wiele. Jedne są spowodowane naszymi działaniami np. zalanie urządzenia, niepoprawne korzystanie z portów, a inne mogą wystąpić samoistnie np. z powodu złej jakości stosowanych przez producenta części. W zasadzie zdecydowana większość usterek i problemów z płytami głównymi wymaga naprawy i odwiedzin w serwisie.

Najczęściej spotykane usterki, są związane z awariami układów BGA. Układy te to m.in procesory, karty graficzne, a także mostki północne i południowe. Awarie tych układów mogą występować samoczynnie - zazwyczaj są spowodowane rezygnacją producentów ze stosowania osobnych gniazd na podzespoły. Montaż podzespołów w technologii BGA jest mniej trwały, a w razie wystąpienia usterki wymaga wizyty i naprawy płyty w serwisie. Poza problemami z układami BGA naprawy płyt głównych wykonuje się równie często po zalaniach urządzeń. Laptopy i inne urządzenia elektroniczne są bardzo wrażliwe na ciecz. W przypadku zalania urządzenia konieczne jest oczyszczenie płyty z korozji i osadu. 
Innymi przypadkami, w którym dokonuje się serwisu płyt głównych są uszkodzenia złącz laptopa (LAN,HDMI,USB, AUDIO). Nie rzadkim przypadkiem są również problemy z układem zasilania, podczas których użytkownicy zgłaszają zwarcia laptopa, brak pracy na baterii, problemy z ładowaniem lub brak rozpoznawania baterii przez urządzenie. Ostatnim najczęstszym powodem naprawy płyty głównej w laptopie są problemy z uruchomieniem laptopa. Problem może manifestować się całkowitym brakiem uruchamiania lub częściowym (np. laptop uruchamia się, ale obraz jest czarny). Temu zagadnieniu poświęciliśmy osobny dział na naszej stronie. Zajrzyj do Laptop nie włącza się

zalana płyta główna - serwis laptopów Wrocław
Płyta główna po zalaniu

Serwis płyt głównych - naprawlapka.pl

Samodzielna naprawa płyty głównej nie jest możliwa, ponieważ do jej serwisu wymagane są doświadczenie, wiedza oraz specjalistyczne i profesjonalne narzędzia. W zależności od problemu i usterki nasz serwis wykonuje szereg napraw związanych z płytami głównymi. Zajmujemy się programowaniem KBC, programowaniem biosu, lutowaniem połączeń na płycie, diagnozą i naprawą układów zasilania oraz wieloma innymi. Podczas naprawy korzystamy z zaawansowanych technicznie urządzeń w tym mikroskopów i technologii lutowania BGA.

Ile kosztuje naprawa płyty głównej w komputerze, laptopie ?

Koszt naprawy płyty głównej w laptopie jest ściśle uzależniony od powstałych uszkodzeń. Wielu użytkowników sądzi jednak, że koszta te są tak duże, że nie opłaca się naprawiać sprzętu. Nic bardziej mylnego! Koszt naprawy płyty głównej w laptopie może wahać się od 250 do 1000 zł, jednak wciąż będzie to ułamek ceny zakupu nowego laptopa. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług serwisu płyt głównych we Wrocławiu. Naprawiamy płyty główne przy użyciu zaawansowanych i nowoczesnych urządzeń. Nasze naprawy są trwałe i szybkie. Oferujemy konkurencyjne ceny oraz pisemną gwarancję. Możesz skorzystać z naszych usług #door2door. Wypełnij krótki formularz na naszej stronie, a kurier odbierze od Ciebie urządzenie. Zwrócimy Ci je zaraz po naprawie w umówionym terminie! Zapraszamy!