Odzyskiwanie danych z pendrive

Odzysk danych z pendrive

Skontaktuj się z nami, aby odzyskać dane z Twojego pendrive:

Pendrive lub inaczej USB flash drive to zazwyczaj niewielkie, kompaktowe urządzenie, które służy do niezawodnego i bezpiecznego przenoszenia oraz przechowywania plików, danych i innych informacji. Wykorzystuje się je w szkole, pracy, na uczelni oraz w domu. Urządzenie swoją ogromną popularność zawdzięcza przede wszystkim możliwością przechowywania różnego rodzaju plików takich jak: muzyka, zdjęcia, foldery czy aplikacje. Ponadto, wielu użytkowników sądzi, że przechowywanie swoich danych na zewnętrznym nośniku to gwarancja ich bezpieczeństwa i to, że nie dostaną się w niepowołane ręce. Co jednak w przypadku uszkodzenia pendriva? Niestety, sytuacje te zdarzają się dość często i wielu użytkowników traci swoje pliki. W poniższym poradniku podpowiemy wam jak odzyskać dane z pendriva.

Jak odzyskać dane z pendrive? - podpowiadamy

Wielu użytkowników zadaje sobie pytanie, czy możliwe jest odzyskiwanie danych z pendrive? Odpowiadamy: oczywiście, że tak! W przypadku uszkodzenia pendrive, braku kopii zapasowej lub braku możliwości odczytu danych wciąż jest możliwe odzyskać dane z pendriva. Istnieje na to kilka sposobów, niektóre z nich wymagają zastosowania zaawansowanych programów, które nadpisują uszkodzone lub częściowo usunięte dane. W przypadku uszkodzenia pendriva i jego banków pamięci często wymagane jest również przelutowanie samej kości pamięci. Ze względu na dość skomplikowany proces nadpisywania danych usługę tę można zrealizować w naszym serwisie komputerowym zlokalizowanym we Wrocławiu. Odzyskiwanie danych z uszkodzonego pendrive to proces, który trwa od 3 do 72 godzin w zależności od rodzaju i stopnia uszkodzenia oraz od wielkości utraconych danych. Po więcej informacji zapraszamy do skorzystania z naszego formularza kontaktowego.

Uszkodzony pendrive

Pierwsze oznaki awarii to np. informacja że nośnik jest uszkodzony i wymaga naprawy, komputer chce na siłę formatować pendrive, zgłaszanie się z zerową pojemnością lub komputer nie widzi nośnika po podpięciu go do usb.

Przyczyny utraty danych z pendrive

Przyczyn utraty danych z pamięci flash może być bardzo wiele i niestety te sytuacje zdarzają się dosyć często. Mogą być to zarówno błędy po stronie użytkownika, jak i problemy z oprogramowaniem. Awaria pendrive może manifestować się brakiem widoczności pendrive przez nasz komputer, częste powiadomienia o tym, że nośnik jest uszkodzony lub próby ciągłego formatowania nośnika przez urządzenie.

Najczęstsze przyczyny utraty danych z pendrive: 

-Fizyczne uszkodzenie nośnika, wtyku USB
-Przypadkowe usunięcie danych przez użytkownika
-Wirusy
-Usunięcie zawartości przez inny program
-Odłączenie pendrive podczas przesyłu danych
-Błędnie sformatowana partycja na pamięci flash

Odzyskiwanie danych z pendrive - cena oraz czas trwania usługi

Cena za odzyskiwanie danych z pendrive wynosi od 100 zł. Sam proces odzyskiwania danych trwa od 3 do 72 godzin w zależności od wielkości i stopnia uszkodzenia danych. Jak odzyskać dane z pendrive? Przynieś lub prześlij go do nas, a my zajmiemy się resztą!