Laptop włącza się, ale nie startuje - wyjaśniamy dlaczego

układy bios - serwis laptopów Wrocław

Zleć naprawę laptopa, który się włącza ale nie startuje:

Laptopy dość często ulegają przeróżnym awariom i uszkodzeniom. Jedne z nich są mniej uciążliwe, a inne całkowicie uniemożliwiają korzystanie z urządzenia. Niepoprawnie działający laptop może być źródłem frustracji - szczególnie, gdy nie możemy dostać się do naszych ważnych danych zapisanych na dysku lub gdy jest nam po prostu potrzebny do pracy. Przykładem takiej awarii jest problem, gdy laptop włącza się, ale nie startuje. Jest to dość powszechny problem, z którym boryka się wielu użytkowników. Dotyczy on wielu laptopów, niezależnie od marki czy modelu. Warto wiedzieć, że przyczyna tego zjawiska wcale nie musi być poważna i kosztowna, a naprawa wcale nie musi trwać długo. W sytuacji, gdy laptop włącza się, ale nie startuje możemy mieć do czynienia z kilkoma powodami, które opisaliśmy poniżej. Zapraszamy do lektury.

Laptop włącza się, ale nie ma obrazu

Laptop włącza się, ale nie ma obrazu - to zdanie bardzo często pada z ust użytkowników, którzy oddają nam swoje urządzenia. Mimo, że udało się uruchomić komputer to widoczny jest jedynie czarny ekran laptopa. W tym wypadku uszkodzenie może dotyczyć zarówno samego ekranu laptopa, karty graficznej lub całej płyty głównej. Można spróbować zweryfikować to samodzielnie. Jeżeli po uruchomieniu komputera słychać wiatraki, świecą się diody to przyczyna może leżeć w samym ekranie urządzenia. W celu potwierdzenia tej tezy możesz spróbować podłączyć inny monitor przez gniazdo BGA lub HDMI. Jeśli obraz zostanie poprawnie wyświetlony na innym ekranie to może być konieczna wymiana matrycy. Ponadto często można zauważyć samo uszkodzenie na ekranie (widoczne najczęściej pod światło). Wymianę matryc opisaliśmy także w innym zagadnieniu. Jeżeli laptop włącza się, ale nie ma obrazu na żadnym z monitorów, to przyczyna może leżeć w karcie graficznej. W takiej sytuacji należy dokonać jej wymiany. 

Laptop się nie włącza, dioda świeci

Jeżeli laptop się nie włącza, a dioda świeci to najprawdopodobniej mamy do czynienia z uszkodzeniem BIOS lub układu przetwornicy. W takim przypadku należy dokonać naprawy płyty głównej, a taką najlepiej wykonać w profesjonalnym serwisie komputerowym, który posiada odpowiednie urządzenia oraz doświadczonych pracowników.

Koszty napraw i gwarancja w naprawLapka.pl

Wszystkie powyższe naprawy wykonujemy w naszym serwisie. Koszty są zależne od konkretnego uszkodzenia. Jeżeli jednak chciałbyś poznać cenę za konkretną usługę, to skorzystaj z naszego formularza kontaktowego. W naszym serwisie wykonujemy bezpłatnej diagnozy urządzenia. Jeżeli nie wiesz z jakim problemem boryka się twój laptop - przynieś go do nas. W przypadku zdecydowania się na naprawę w naszym serwisie - liczymy jedynie koszty naprawy. Udzielamy minimum 6-miesięcznej gwarancji na naprawy wykonywane w naszym serwisie. Jeśli twój laptop włącza się, ale nie startuje - przynieś go do nas. Możesz także skorzystać z naszych bezpłatnych usług #door2door - odbierzemy od Ciebie urządzenie i oddamy zaraz po naprawie.