Wymiana matrycy Macbook Pro, Air

wymiana matrycy w macbook pro, air - serwis laptopów Wrocław

Zleć wymianę matrycy w swoim MacBooku:


Uszkodzenie matrycy w Macbooku jest jedną z najczęstszych usterek, które występują niezależnie od modelu i wieku urządzenia. Matryca wraz z taśmą to bardzo delikatne podzespoły, dlatego uszkodzenie jej może nieść wiele poważnych konsekwencji, włączając w to całkowitą awarię i brak możliwości korzystania z Macbooka. Poza zapewnieniem poprawnego wyświetlania treści, matryca odpowiada za bezproblemowe działanie wszystkich podzespołów umieszczonych wewnątrz ekranu. Co zrobić w przypadku uszkodzenia tego podzespołu? Na szczęście wymiana matrycy w Macbooku jest możliwa, choć nie należy do najtańszych.

Objawy uszkodzenia matrycy w Macbooku:

- migotania ekranu, zanikanie lub całkowity brak obrazu,
- występowanie białego lub czarnego ekranu,
- brak podświetlenia,
- przebarwienia,
- występowanie pionowych pasków na ekranie,
- występowanie uszkodzonych, pojedynczych pikseli.

Objawami uszkodzenia matrycy w Macbooku są przede wszystkim wszelkie problemy z ekranem laptopa. Najbardziej charakterystyczne są migotania, pionowe paski oraz przebarwienia. Jeżeli zauważyłeś u siebie wyżej wymienione objawy, to najprawdopodobniej twoja matryca uległa uszkodzeniu i wymaga wymiany na nową. 

uszkodzona matryca macbook air, pro - serwis laptopów Wrocław
Uszkodzona matryca w MacBooku

Przyczyny uszkodzenia matrycy w Macbooku

Dlaczego matryce się psują? Jak wspomnieliśmy na początku są to bardzo delikatne urządzenia, czułe na wszelkie uderzenia oraz upadki. Najczęstsze przyczyny uszkodzenia matryc w Macbook:

-uderzenie Macbooka o twardą powierzchnię, upadki, stłuczenia,
-zalanie Macbooka,
-upuszczenie przedmiotu lub zamknięcie jakiegoś przedmiotu wewnątrz ekranu,
-nieprawidłowe zamknięcie pokrywy,
-wady fabryczne lub inne.

Uszkodzenie taśmy czy całej matrycy?

Bywa, że uszkodzenie dotyczy samej taśmy matrycy. Jej wymiana oraz koszt są znacznie niższe od wymiany całego elementu. Jak rozpoznać czy wymiany wymaga taśma?

Objawy uszkodzonej taśmy matrycy w Macbooku:

- problemy z obrazem nasilające się podczas poruszaniem pokrywy zamka,
- problemy z działaniem kamery lub mikrofonu,

Taśma matrycy to wiązka przewodów, której zadanie polega na zapewnianiu prawidłowej komunikacji płyty głównej oraz ekranu. Co ważne, wiązka ta zapewnia prawidłową pracę wszystkich urządzeń znajdujących się w ekranie (mikrofon, kamera itp.). Jej uszkodzenie następuje bardzo często wraz z uszkodzeniem zawiasów Macbooka, ponieważ jest w nich umieszczona. Do przyczyn uszkodzeń taśmy matrycy można zaliczyć również zbyt częste poruszanie pokrywą Macbooka.

Ile kosztuje wymiana matrycy w Macbook Pro?

Jeżeli potrzebujesz dokładnej informacji ile kosztuje wymiana matrycy w Macbook Pro to zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi. Po przesłaniu nam numeru seryjnego twojego Macbooka dokonamy indywidualnej wyceny w oparciu o koszt części. Cena za samą wymianę matrycy w Macbook Pro wynosi od 200 zł.

Ile kosztuje wymiana matrycy w Macbook Air?

Podobnie jak w przypadku modeli Pro, koszt wymiany matrycy w Macbook Air jest uzależniony od dostępności części oraz jej ceny. W naszym serwisie oferujemy możliwość montażu części oryginalnej lub z demontażu. Koszt wymiany matrycy w Macbook Air zaczyna się od 200 zł.

Czas trwania usługi w naprawLapka.pl

W naprawLapka.pl oferujemy usługę wymiany matrycy w Macbook Pro oraz Air. Sama wymiana trwa do 60 minut, a odbiór urządzenia jest możliwy jeszcze w ten sam dzień. Dla naszych klientów przygotowaliśmy możliwość wyboru części spośród nowych, oryginalnych matryc, lub o wiele tańszych części z demontażu. Na każdą naprawę udzielamy 6-miesięcznej gwarancji. Stosujemy tylko oryginalne części do Macbooków! Wypełnij formularz na naszej stronie, a my zajmiemy się resztą!