Wymiana baterii Macbook Air, Pro

wymiana baterii macbook - serwis laptopów Wrocław

Zleć wymianę baterii w swoim macbooku:

Macbooki nie bez powodu nazywane są ultrabookami. Cechują się niską wagą, smukłą i elegancką obudową oraz bardzo dużą wydajnością, pozwalającą na pracę z zaawansowanymi i wymagającymi programami. Nie bez znaczenia jest również bateria. Macbooki wyposażone są w baterie o wysokiej pojemności, a dzięki doskonałej optymalizacji systemu umożliwiają pracę nawet przez kilkanaście godzin, bez podłączenia do gniazdka elektrycznego. Nie bez znaczenia ma tutaj stan baterii oraz to, jak jest użytkowana przez użytkownika. Poniżej przedstawiamy kilka prostych zasad jak dbać o baterię w Macbooku.

Jak dbać o baterię w Macbooku?

O baterię w Macbooku należy zadbać od samego początku. Dzięki temu, pozwala ona na długą i bezawaryjną pracę urządzenia. Bardzo ważne jest to, jak użytkownik korzysta z urządzenia, w jakich warunkach pracuje oraz czy dokonuje kalibracji baterii. 

Odłączaj Macbooka od zasilania - jeśli pracujesz na MAcbooku, który jest stale podłączony do sieci to pamiętaj, aby raz na jakiś czas rozładować baterię. Stałe podłączenie do prądu może znacznie skrócić żywotność ogniwa, a w konsekwencji zmniejszyć czas pracy bez zasilania.

Zadbaj o odpowiednią temperaturę pracy - urządzenia elektroniczne takie jak laptopy, komputery czy Macbooki nie lubią ani wysokich, ani zbyt niskich temperatur. Pamiętaj, aby unikać znacznej ekspozycji Macbooka na słońce i staraj się nie używać urządzenia w niskiej temperaturze. Korzystanie z urządzenia w skrajnie wysokich lub niskich temperaturach niekorzystnie wpłynie na żywotność baterii. Najlepsze temperatury do pracy MAcbooka wahają się pomiędzy +10°C do +35°C.

Korzystaj z dedykowanych aplikacji - pobranie zaawansowanej aplikacji do monitorowania stanu baterii pomoże odpowiednio zadbać o twój akumulator. Aplikacja kontroluje poziom naładowania oraz zapewnia prawidłową pracę baterii. Niektóre z dostępnych np. CoconutBattery (darmowa aplikacja do pobrania w Appstore) oferują także możliwość sprawdzenia cykli ładowania, statusu baterii oraz maksymalną pojemność ogniwa.

Wykonuj regularną kalibrację - regularne kalibrowanie baterii korzystnie wpływa na żywotność akumulatora. Sam proces jest łatwy i wykonuje się go bardzo szybko. Według Apple, jest to sposób na zachowanie długiej żywotność akumulatora. Jak wykonać kalibrację?

-naładuj urządzenie do 100%
-odłącz kabel zasilający
-maksymalnie rozładuj urządzenie (Macbook powinien wejść w tryb uśpienia)
-odczekaj 4-5 godzin (nie podłączaj urządzenia do ładowania)
-podłącz urządzenie do zasilania i naładuj baterię do 100%


Kalibrację Macbooka powinno się wykonywać raz na 3-4 miesiące. Po zakupie nowego urządzenia wykonaj ją od razu.

Wybierz odpowiedni plan zasilania - dobrze dobrany plan zasilania pozytywnie wpływa na żywotność baterii. Kosztem obniżenia wydajności urządzenia możesz wydłużyć czas pracy baterii. Skorzystaj również z opcji automatycznego dostosowania jasności wyświetlacza, które znajdziesz w ustawieniach.

Korzystaj tylko i wyłącznie z oryginalnych ładowarek - pamiętaj aby nie używać niecertyfikowanych ładowarek, które mogą przyspieszyć zużycie akumulatora lub spowodować jego uszkodzenie.

Korzystaj z porad Apple - w celu uzyskania maksymalnego czasu pracy baterii użyj zalecanych ustawień proponowanych przez Apple:

włącz opcję „Lekko przygaszaj monitor przy zasilaniu z baterii.” oraz „Tryb niskiego zużycia energii.”.

wyłącz opcję „Włącz funkcję Power Nap przy zasilaniu z baterii.”.

wymiana baterii w macbooku - serwis laptopów Wrocław
Zepsuta bateria w laptopie

Kiedy wymienić baterię w Macbook?

Wymiana baterii w Macbook Pro lub Air jest konieczna w sytuacji gdy występują objawy wskazujące na jej zużycie. Warto wiedzieć, że baterie montowane w urządzeniach są zaprogramowane na odpowiednią ilość cykli ładowania, która w przypadku Macbooków nowszych generacji (po 2008 roku) wynosi 1000 cykli. Po tym czasie baterie uznaje się za zużyte i wymagają wymiany na nowe. Jednak zdarza się, że przez niewłaściwe użytkowanie baterie mogą wymagać wymiany o wiele wcześniej. 

Objawy zużytej baterii w Macbooku:

- szybkie rozładowywanie się akumulatora,
- nagłe wyłączanie się urządzenia lub przechodzenie w tryb uśpienia,
- brak możliwości korzystania z Macbooka bez kabla zasilającego.

Wymiana baterii Macbook Air - cena i czas naprawy

Pewnie zastanawiasz się jaki jest koszt wymiany baterii w Macbook Air. Cena za samą usługę wynosi od 150zł. Koszt całkowity jest uzależniony od rodzaju potrzebnej baterii. Jeśli potrzebujesz pełnej wyceny, to zapraszamy do skorzystania z naszego formularza kontaktowego i przesłania nam numeru seryjnego twojego urządzenia. 

Wymiana baterii Macbook Pro - cena i czas naprawy

Podobnie jest w sytuacji modelu Pro. Cena za wymianę baterii w Macbook Pro również wynosi od 150zł. W celu poznania całkowitej kwoty prześlij nam numer seryjny twojego urządzenia. Zapraszamy do naszego serwisu laptopów we Wrocławiu i przekazania nam swojego Macbooka. Dobierzemy odpowiednią baterię oraz dokonamy jej szybkiej wymiany na nowy, oryginalny model. W naszym serwisie wymieniamy baterie w laptopach na nowe, certyfikowane i dopasowane do konkretnego modelu urządzenia. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług #door2door.