Odzyskiwanie danych z dysku HDD/SSD/NVMe

Odzysk danych z dysku

Skontaktuj się z nami, aby odzyskać dane z Twojego dysku:

Dysk twardy stanowi prawdziwe serce naszych komputerów i laptopów. Przechowujemy na nich wszystkie pliki, dokumenty, zdjęcia, filmy itp. Niestety dyski są urządzeniami, którym zdarzają się awarie spowodowane błędami, uszkodzeniami fizycznymi czy np. uszkodzeniami przez wirusy. Bywa, że przez takie uszkodzenia tracimy cenne dla nas dane i nie możemy się do nich dostać. Na szczęście, odzyskiwanie danych z dysku jest możliwe, choć często wymaga wizyty w serwisie laptopów.

Jak rozpoznać uszkodzony dysk twardy?

Uszkodzony dysk twardy powoduje kilka charakterystycznych i uciążliwych objawów, które z łatwością zauważy każdy użytkownik.

Pierwszym z nich jest spowolnienie działania komputera, które manifestuje się poprzez bardzo wolne otwieranie folderów oraz plików, problemy z uruchamianiem systemu lub częste zawieszanie się. Objawy te mogę wskazywać zarówno na uszkodzoną elektronikę dysku (tzw. strefy serwisowej) lub bardzo małą wydajność, spowodowaną dużą fragmentacją i niewielką ilością miejsca na dysku. Odzyskiwanie danych z dysku twardego z uszkodzoną strefą serwisową najczęściej wymaga wizyty w serwisie laptopów.

Po drugie dysk wydaje nietypowe dźwięki. Może to być zarówno piszczenie, stukanie jak i klikanie. Przyczyną tych może być uszkodzenie fizyczne dysku. W takim wypadku należy wyłączyć komputer i odłączyć go od zasilania, ponieważ próby uruchomienia dysku mogą spowodować jego uszkodzenie.

Trzecim częstym objawem uszkodzonego dysku jest brak dostępu do plików i danych. Powodów tego zjawiska może być kilka, niektóre z nich wymagają jedynie interwencji w systemie operacyjnym np. zmianę uprawnień. Często zdarza się również że dysk został uszkodzony. Odzyskanie danych z dysku twardego wymaga wtedy podjęcia działań przez specjalistów, którzy posiadają specjalistyczną wiedzę z zakresu elektroniki i programowania.

Ostatnim objawem uszkodzonego dysku jest brak identyfikacji w BIOS oraz brak dostępu do danych. W takich sytuacjach najczęściej uszkodzona jest strefa serwisowa dysku.

Jak odzyskać dane z dysku?

Istnieje kilka sposobów na odzyskiwanie danych z dysku twardego. Część z nich można wykonać samodzielnie w domu, używając np. dedykowanych do tego programów i aplikacji. Cześć z nich np. Recurva czy TOKIWA DataREcovery umożliwiają odtworzenie utraconych danych i przywrócenie ich w wybrane miejsce. Korzystanie z tych programów nie jest zbyt skomplikowane. Inaczej jest w sytuacji fizycznego uszkodzenia dysku poprzez np. zalanie urządzenia lub upadek. Przy tego rodzaju uszkodzeniami praktycznie nie ma możliwości samodzielnego odzyskania danych. W tym celu należy zwrócić się do specjalistycznego serwisu komputerowego, który przy użyciu specjalistycznych narzędzi przywraca utracone dane.

Odzyskiwanie danych z dysku - cena oraz czas trwania usługi w naprawLapka.pl

Nasz zespół oferuje:

- Odzyskiwanie danych z dysku SSD,
- Odzyskiwanie danych z dysku NVMe,
- Odzyskiwanie danych z dysku HDD,
- Odzyskiwanie danych z dysku zewnętrznego,

Odzyskujemy dane z dysków wszystkich rodzajów w cenie od 150 zł. Czas trwania usługi wynosi od 3h do 72 h i jest uzależniony od stopnia uszkodzenia oraz wielkości danych. W celu zamówienia usługi skorzystaj z naszego formularza kontaktowego. Dla naszych klientów przygotowaliśmy również usługę #door2door.