Wymiana baterii w laptopie

wymiana baterii w laptopie - serwis laptopów Wrocław

Zleć wymianę baterii w swoim laptopie:

Laptopy już dawno przypieczętowały swoją pozycję na rynku. Ze względu na swoje kompaktowe wymiary są wybierane częściej od komputerów stacjonarnych. Ich zalety to przede wszystkim kompaktowe rozmiary, dzięki którym możemy zabrać je w dowolne miejsce. Ponadto, nie potrzebują stałego źródła zasilania. Dzięki wbudowanym bateriom litowo-jonowym o wysokiej pojemności umożliwiają pracę poza domem lub biurem przez około 3 - 5 godzin, a w przypadku Ultrabooków nawet do 10 godzin. Niestety, obecna technologia akumulatorów stosowanych w laptopach nie jest doskonała. Baterie montowane w urządzeniach mają swój określony czas eksploatacji po którym wymagają wymiany na nowe. Bywa również, że baterie się psują, ulegają zalaniom lub puchną z powodu niewłaściwego użytkowania lub wad produkcyjnych. Na szczęście wymiana baterii w laptopie jest możliwa i przeprowadzamy ją w naszym serwisie laptopów. Dziś odpowiemy na pytanie kiedy wymienić baterię w laptopie i jakie są najczęstsze objawy wskazujące na jej uszkodzenie lub zużycie. Zapraszamy.

Objawy zużytej lub zepsutej baterii w laptopie

Na ogół przyjęło się, że żywotność baterii w laptopie trwa 2-3 lata lub 500 pełnych cykli ładowania. Po tym czasie jej pojemność oraz zdolność magazynowania energii mocno spada obniżając tym samym czas pracy urządzenia bez kabla zasilającego. Do pozostałych objawów zużytej baterii w laptopie należą problemy z uruchamianiem, nagłe wyłączanie się laptopa lub wyłączanie się urządzenia, mimo wciąż naładowanej baterii. Jeżeli zauważysz wyżej wymienione objawy, to najprawdopodobniej twoja bateria wymaga wymiany.

Poniżej przedstawiliśmy najczęstsze objawy zepsutej baterii w laptopie:

wymiana baterii w laptopie - serwis laptopów Wrocław
Zepsuta bateria w laptopie

Spuchnięta bateria w laptopie

Spuchnięta bateria w laptopie to jeden z najczęstszych objawów uszkodzenia tego podzespołu. Może dziać się tak z kilku powodów. Najczęściej spuchnięte baterie w laptopach są spowodowane używaniem nieoryginalnych, zamiennych zasilaczy. Te, najczęściej tańsze nie posiadają odpowiednich certyfikatów i dostarczając prąd do urządzenia o zmiennym natężeniu uszkadzają ogniwa akumulatorów. Spuchnięta bateria w laptopie jest widoczna z powodu wygiętej i często odkształconej obudowy urządzenia. Jeżeli zauważysz u siebie te objawy - koniecznie dokonaj wymiany baterii. Napuchnięte baterie w laptopach nierzadko są przyczyną pożarów - mogą również stanowić zagrożenie dla użytkownika, dlatego nie warto zbyt długo czekać na jej wymianę. Wymianę baterii w laptopie przeprowadzamy w naszym serwisie. Ze względu na ryzyko pożaru lub wybuchu uszkodzonego akumulatora nie należy wykonywać naprawy samodzielnie.

Bateria w laptopie się nie ładuje

Jeżeli bateria w laptopie nie ładuje się to możemy mieć do czynienia z kilkoma powodami. Jedne z nich mogą okazać się błahe i nie wymagać wizyty w serwisie. Inne natomiast mogą być poważniejsze. Dlatego przed oddaniem laptopa do serwisu warto w pierwszej kolejności samodzielnie sprawdzić stan zasilacza, czy nie jest fizycznie uszkodzony oraz czy jest odpowiednio wpięty w port zasilania. Warto również podłączyć urządzenie do innego gniazdka - te również nierzadko są powodem braku zasilania. Jeżeli w dalszym ciągu bateria w laptopie nie ładuje się to mogło dojść do jej uszkodzenia. W takim wypadku należy dokonać wymiany baterii na nową. Co ważne, baterie te powinny posiadać odpowiednie certyfikaty i być kompatybilne z danym modelem laptopa. Jeżeli nie wiesz jaką baterię kupić - przyjdź do nas. Doradzimy przy wyborze oraz dokonamy jej szybkiej wymiany. Możemy również zaproponować większą pojemność. Wymiana baterii w laptopie na taką o większej pojemności może dodatkowo wydłużyć czas pracy urządzenia.

Wymiana baterii w laptopie - cena i czas wymiany w naprawlapka.pl

Cena za wymianę baterii w laptopie jest zależna od rodzaju obudowy urządzenia. Jeżeli potrzebujesz konkretnej informacji - możesz podać nam model laptopa, a my wycenimy usługę. Możesz również dostarczyć urządzenie do nas. Na miejscu sprawdzimy co dolega twojej baterii i wycenimy koszt naprawy/wymiany. Czas potrzebny na wymianę nie przekracza 30 minut. Samodzielna wymiana nierzadko wymaga zdjęcia obudowy urządzenia. Jeżeli nie masz czasu na samodzielną wymianę lub obawiasz się, że coś uszkodzisz, to zapraszamy do naszego serwisu laptopów we Wrocławiu. Po przekazaniu urządzenia w ręce naszych specjalistów, dobierzemy odpowiedni model baterii oraz dokonamy szybkiej wymiany. W naszym serwisie wymieniamy baterie w laptopach na nowe, certyfikowane i dopasowane do konkretnego modelu urządzenia. Oferujemy usługi door2door. Zapraszamy!