Wymiana klawiatury w laptopie

uszkodzona klawiatura - serwis laptopów Wrocław

Zleć wymianę klawiatury w swoim laptopie:

Wszyscy wiemy, że klawiatura pełni bardzo ważną funkcję w laptopie. To za jej pomocą wprowadzamy wszelkie dane do urządzenia. Z tego powodu niedziałająca klawiatura w laptopie może przynieść wiele frustracji i nerwów. Usterek klawiatury może być wiele. Najczęściej mamy do czynienia z niedziałającymi, pojedynczymi klawiszami lub całą klawiaturą. Bywa również, że wymianę klawiatury w laptopie przeprowadzamy w
przypadku znacznego zdarcia farby z klawiszy, które uniemożliwia odczytywanie znaków. 


Przyczyny niedziałającej klawiatury w laptopie:

- zalanie klawiatury,
- uszkodzenie mechaniczne,
- zanieczyszczenie klawiatury z powodu gromadzenia się kurzu, pyłu i resztek jedzenia,
- wirusy,
- brak odpowiednich sterowników lub inna awaria systemowa.


Najczęstszą przyczyną niedziałającej klawiatury jest jej zanieczyszczenie. Drobiny kurzu, resztki jedzenia czy pył gromadzą się pod klawiszami uniemożliwiając ich poprawną pracę. W takim wypadku można spróbować samodzielnie wyczyścić klawiaturę przy pomocy sprężonego powietrza. Jest to najbezpieczniejsza metoda usunięcia brudu, jednak nie zawsze jest w pełni skuteczna. Jeżeli zanieczyszczenia dostaną się bezpośrednio pod klawisze to konieczne może być wyjęcie całej klawiatury. W zależności od modelu laptopa może to wymagać zdjęcia całej obudowy oraz wyjęcia płyty głównej. W związku z wysokim ryzykiem uszkodzenia innych podzespołów taką operację należy przeprowadzić w profesjonalnym serwisie laptopów. Wyjęcie klawiatury przez osobę bez odpowiedniego doświadczenia może wiązać się z kilkakrotnie większymi kosztami napraw, niż w przypadku samego czyszczenia.

Niedziałająca klawiatura w laptopie może również być spowodowana brakiem odpowiednich sterowników. W tym celu można sprawdzić czy system wykrywa klawiaturę w menadżerze urządzeń. Użytkownicy laptopów często zmagają się również z odwróconymi klawiszami Y oraz Z. Aby dezaktywować tę funkcję należy przycisnąć jednocześnie klawisze SHIFT i CTRL lub zrestartować komputer.

Wymiana, naprawa klawisza w laptopie

Poza uszkodzeniami całej klawiatury często spotykamy się z niedziałającymi, pojedynczymi klawiszami. Powodów tej sytuacji również może być kilka, choć najczęściej dotyczą one brudu i zanieczyszczeń. Rzadziej występują usterki z samą klawiaturą lub problemy systemowe, choć nie są one wykluczone. Jeżeli klawisz nie reaguje na nacisk, to w pierwszej kolejności warto spróbować wyczyścić go przy pomocy sprężonego powietrza. Innymi, częstymi przypadkami są uszkodzenia klawiszy, które nie odskakują po wciśnięciu (nie wracają na swoją pozycję). Przyczyną tej sytuacji są najczęściej wyłamane zawiasy na których opiera się przycisk. W takim wypadku naprawa klawisza w laptopie polega jedynie na wymianie tego elementu. Wymiana klawisza w laptopie nie jest procesem skomplikowanym i czasochłonnym. Czasem wymaga  jednak wyjęcia całej klawiatury, co jest często związane z wyjęciem płyty głównej laptopa. W takim wypadku polecamy oddać urządzenie w ręce naszych specjalistów.

uszkodzone mocowanie klawisza - serwis laptopów Wrocław
Naprawa mocowania klawisza w laptopie

Wymiana klawiatury w laptopie - cena

W naszym serwisie ceny za wymianę klawiatury w laptopie zaczynają się od 50 zł i są zależne od modelu urządzenia oraz rodzaju zamontowanej klawiatury. Jeżeli masz problem z klawiaturą - zapraszamy do naszego serwisu. Jeżeli wciąż masz wątpliwości i nie wiesz ile kosztuje wymiana klawiatury to zapraszamy do naszego formularza kontaktowego. Po dokładnym zapoznaniu się z problemem wycenimy twoją naprawę. Wymieniamy klawisze w laptopie oraz naprawiamy niedziałające przyciski. Wystarczy wypełnić krótki formularz kontaktowy na naszej stronie i czekać na kontakt od naszego specjalisty, który w ramach usługi #door2door odbierze od Ciebie urządzenie i zwróci zaraz po naprawie! Serdecznie zapraszamy!