Wymiana klawiatury Macbook

wymiana klawiatury macbook

Zleć wymianę klawiatury w swoim Macbooku:

W naszym serwisie laptopów oraz komputerów dokonujemy wielu napraw Macbooków, niezależnie od modelu i daty produkcji urządzenia. Specjalizujemy się m.in w naprawach płyt głównych, wymianie uszkodzonych matryc oraz wymianie zużytych baterii, dzięki którym laptopy zyskują nowe życie. Poza wyżej wymienionymi usługami oferujemy również wymianę klawiatury w Macbooku Pro oraz Air.

Najczęściej, wymiana lub naprawa klawiatury jest konieczna w razie występowania problemów z działaniem zarówno całego podzespołu, jak i poszczególnych klawiszy. Przyczyny usterek są różne, jednak najczęściej dotyczą one zbierającego się pod klawiszami brudu, zalania urządzenia wodą lub słodkim napojem lub uszkodzenia mechanicznego, spowodowanego niewłaściwym użytkowaniem klawiatury. Czy wymiana klawiatury w Macbooku jest konieczna?

Czyszczenie klawiatury, czy wymiana na nową?

Kurz, resztki jedzenia oraz inne zanieczyszczenia skutecznie uniemożliwiają poprawną pracę klawiszy, powodując ich zacinanie się lub blokowanie. W takim przypadku często wystarczy jedynie odpowiednio wyczyścić klawiaturę z zalegającego brudu. Używając sprężonego powietrza w sprayu można próbować wydmuchać zanieczyszczenia, a następnie przetrzeć klawisze zawilgoconą ściereczką. Odwrócenie laptopa do góry dnem i delikatne poklepywanie również może pomóc w oczyszczeniu klawiszy. Można również zaopatrzyć się w specjalne chusteczki do czyszczenia klawiatur. Jeśli po wyczyszczeniu problem z klawiszami zniknął to wymiana klawiatury w Macbooku nie jest konieczna.

Większy problem pojawia się w sytuacji przedostania się brudu pod klawisze. Niestety, dotarcie do całej klawiatury wymaga zdjęcia obudowy urządzenia. Z powodu ryzyka uszkodzenia płyty głównej lub innych podzespołów zalecamy zlecić tą usługę naszym specjalistom. Próba samodzielnego wyjęcia klawiatury przez niedoświadczoną osobę może wiązać się z kilkakrotnie większymi kosztami napraw, niż w przypadku oddania laptopa do serwisu.

naprawa klawiatury macbook
Naprawa mocowania klawisza w laptopie

Kiedy wymienić klawiaturę w Macbook?

Jeśli czyszczenie klawiatury nie przyniosło skutku warto rozważyć jej wymianę. Z doświadczenia pozyskanych z naszych napraw wiemy, że wymiana klawiatury w Macbooku jest niezbędna w sytuacji:

- braku reakcji na naciśnięcie klawisza lub wielu klawiszy,
- uszkodzenie zawiasów klawiszy,
- zacinanie się klawiszy,
- odpadanie przycisków,
- wyświetlanie błędnych znaków, nieprzypisanych do klawisza.

Jeżeli występują u Ciebie wyżej wymienione objawy, to prawdopodobnie twoja klawiatura wymaga wymiany na nową. Zachęcamy do oddania Macbooka w ręce naszych specjalistów. Wymieniamy klawiaturę w Macbooku Pro oraz Air. Po dokładnych oględzinach i znalezieniu przyczyny usterki zaproponujemy Ci dogodne rozwiązanie problemu.

Wymiana klawiatury Macbook Pro - cena i czas trwania usługi

Wymiana klawiatury w Macbooku Pro oraz Air nie jest zbyt kosztowna. W naszym serwisie ceny zaczynają się od 150 zł i są zależne od modelu Macbooka oraz rodzaju klawiatury. Jeżeli potrzebujesz dokładnej wyceny, prześlij nam numer seryjny twojego urządzenia przez formularz kontaktowy umieszczony na naszej stronie. Po dokładnym zapoznaniu się z modelem urządzenia szybko i sprawnie wycenimy twoją naprawę. Możesz również dostarczyć urządzenie do jednej z naszych dwóch lokalizacji serwisowych. Jeśli potrzebujesz transportu - skorzystaj z naszych bezpłatnych usług #door2door. Wymienimy klawiaturę w twoim Macbooku Pro lub Air, a następnie zwrócimy Ci naprawione urządzenie! Zapraszamy do kontaktu!